В журналі Міжнародної соціологічної асоціації "International Sociology" вийшла рецензія нашого викладача Юрія Савельєва

Нещодавно в офіційному журналі Міжнародної соціологічної асоціації «International Sociology» вийшла рецензія на важливу книгу українського філософа й політичного дослідника Михайла Мінакова «Development and Dystopia: Studies in Post-Soviet Ukraine and Eastern Europe» авторства викладача нашого факультету Юрія Савельєва.

На думку рецензента, книга сприяє науково-теоретичному осмисленню політичної ситуації в Україні та інших пострадянських країнах, а також є важливою рефлексією на тлі сучасних авторитарних тенденцій, що мають місце по всьому світу.

«Користь цієї книги, попри її зосередженість на Україні та інших східноєвропейських країнах, полягає у тому, що поняття демодернізації та дистопії можна застосувати для осмислення популістських і ксенофобських поворотів у Європі та Сполучених Штатах, а також піднесення авторитаризму в Туреччині. За 30 років Східна Європа знову стала "лабораторією світової історії", цього разу "щоби випробувати альтернативні сценарії демодернізації".

Виходити з розвиткової пастки Мінаков пропонує через примирення та принцип єдності в множинності. Схоже, він вірить в "успішне майбутнє Східної Європи" і всього континенту. Я був би обережнішим. Ірраціональні та утопічні пріоритети (як правило сформовані пропагандою і "fake news") поглиблюють розколи та створюють загрозу для комунікативного розуму й взаєморозуміння в багатьох суспільствах. Ось чому інтелектуалам необхідно набратися сміливості й застерегти щодо настання темних віків».