Наукова політика та менеджмент: воркшоп з практик та ідей розвитку науки | 7 лютого 10:00 - 13:30

Київський національний університет імені Тараса Шевченка

Факультет соціології

запрошує на майстер-клас з практик та ідей для розвитку науки

«Наукова політика та менеджмент»

7 лютого з 10.00-13.30 (Червоний корпус, 204 кімн.)

Про що говоритимо:

Як формується наукова політика на європейському рівні? Чи вона впливає на наукові організації та наукову систему в окремих країнах? Чи є єдиний правильний шлях для покращення рівня та стану української науки і які практики все ж таки можуть бути доцільним для використання в українських реаліях?

Перша частина:

- презентація про науку в Німеччині та Нідерландах (наукова кар’єра, система науки та її фінансування)

- європейська програма досліджень і інновацій - Horizon Europe.

- нові концепти в науці: Plan S, Open Science, Citizens Science

Друга частина

- поради та набір практик для розвитку науки

- відеозвернення експертів з наукового менеджменту та політики (Centre of Science and technology Studies, Humboldt University of Berlin, The German-Ukrainian Academic Society)

- разом з групою спробуєм розробити плани до дій, зважаючи на індивідуальні потреби та проблеми інституцій.

- групова рефлексія, дискусія та обговорення результатів.

Для кого:

Студентів та аспірантів всіх спеціальностей, представників наукових інституцій і широкої публіки, яка зацікавлена в європейських практиках і розвитку науки в Україні.

Місце:

Червоний корпус Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кімн. 204

вул. Володимирська, 60

Реєстрація участі: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScz7mg4SWakOprulm55z1xTwsPTFTvsroS4qbKcYLKR9QWwWw/viewform

Організатори події:

Факультет соціології КНУ імені Тараса Шевченка

Захід проводиться українською мовою, бажане знання англійської мови на середньому рівні.

Проводить захід:

Тетяна Шпортак - навчалась в Вінниці, Берліні та Копенгагені за напрямками лінгвістика, соціологія, культурологія, дослідження науки. Стажувалась в берлінському інституті емпіричних досліджень інтеграції та міграції (BIM, HU zu Berlin). Протягом 3 років працює в науковому менеджменті та координації на факультеті соціологічних наук та Інтердисциплінарній лабораторії Університету імені Гумбольдта. В 2018 перебувала в центрі науково-технічних досліджень при Лейденському Університеті, Нідерланди (CWTS).