Новини цього тижня: візит в Інститут економіки та прогнозування, екскурсія в TNS, презентація платформи "ЛОКУС"

Що відбулося на факультеті минулого тижня?

В понеділок 28 січня, в приміщенні конференцзалу Інтитуту економіки та прогнозування НАН України відбулося виїзне практичне заняття студентів 1 курсу магістратури з теми «Професійна етика соціолога».

Провідні фахівці закладу (канд. соц. наук, зав. відділом, член комісії з етики САУ -  О.М. Балакірева) та представники Українського інституту соціальних досліджень імені Олександра Яременка (директор інституту – канд. соц. наук Т. Бондар, Д. Павлова, випускник нашого факультету Нгуєн Нан та інші) на прикладах з власного багаторічного досвіду познайомили студентів з етичними проблемами та колізіями, які виникають у соціологів в процесі організації та проведення  міжнародних біосоціальних досліджень. Тільки в минулому році фахівцями цих установ було проведено понад 30 досліджень. Клієнтами науковців були члени вразливих груп - ВІЛ-інфіковані; алко- та наркозалежні; робітниці секс-бізнесу; внутрішньо переміщені особи тощо.

Особливих етичних підходів вимагають також і міжнародні дослідження серед дітей та молоді ( здоров’я, вживання алкоголю та наркотичних речовин, дозвілля, згуртованість).

Студенти пересвідчилися в непересічному значенні професійної етики як для отримання якісних результатів в умовах «поля», так і в процесі обробки та тлумачення отриманої інформації.

Учасникам занять було забезпечено доступ до інструментарію досліджень; надано форми документів, що фіксують етичні аспекти роботи.
Фахівці закладів наголосили на важливості для студентів удосконалення комунікативних вмінь та навичок; володінні нормами професійного етикету у роботі з респондентами, що належать до різних маргінальних груп населення; високої мовної кваліфікації; наявності психологічних та медико-біологічних знань, необхідних для участі у поширених в Європі та світі біоповедінкових дослідженнях.

У середу 30 січня відбулася ще одна екскурсія в межах проекту "Соціологія за межами університету", організованого Науковим товариством студентів та аспірантів факультету соціології.
Цього разу наші студенти відвідали Kantar TNS Ukraine, де зсередини познайомилися з особливостями роботи української дослідницкої індустрії.
Щиро дякуємо компанії за гостинність, цікаві бесіди та знайомство з майстернею маркетингових досліджень!

Попереду ще дві екскурсії, не прогавте! Далі буде.

​У четвер 31 січня наші колеги з дослідницької платформи ЛОКУС у невимушеній атмосфері наприкінці робочого дня розповіли про власний досвід організації неформального, але змістовного спілкування між дослідниками та пояснили, чому необхідно відповідально ставитися до своїх досліджень, текстів, розвідок, поважати свої та чужі наукові інтереси та не бояться вимагати більшого від своїх наукових керівників!

Слідкуйте за подальшими новинами в наших соціальних мережах!